איכות מים לבריאות הגוף והנפש

mini4

המים שאנחנו שותים הם חלק חשוב בהתפתחות שלנו. הם משפיעים על המצב הבריאותי שלנו, על פעילות המוח, על עייפות וערנות ועל גדילה וצמיחה. כדי שיהיה לנו כוח, כדי שנוכל לעכל את האוכל שלנו, כדי שנחיה חיים בריאים וטובים אנחנו צריכים

לשתות מים, והרבה. יותר מכך, אנחנו צריכים להנות ממים איכותיים ונקיים, בלי מזיקים ומסוננים מחומרים שאינם בריאים.

ישנן כמה דרכים לשמור על איכות המים שלנו. הנה כמה רעיונות שאפשר ליישם בבית בקלות.

התקנת מערכת לטיהור מים:

מערכת טיהור מים מסייעת לנו לוודא שהמים שאנחנו שותים יהיו נקיים ככל האפשר. ישנם מתקני מים של חברות שונות שמבטיחים סינון של המים לשתייה, מים קרים וחמים כאחד. בנוסף, אפשר להתקין מערכת קבועה לסינון מים בבית. ההתקנה של המערכת צריכה להיות על ידי איש מקצוע שמתמחה בנושא. ההשקעה הגבוהה יחסית תתרום לקבלת מים מסוננים ונקיים לאורך זמן.

שימוש בפילטרים לבקבוקי שתייה:

כיום ניתן למצוא פילטרים שמתחברים לבקבוקי השתייה שאנחנו לוקחים איתנו במהלך היום לעבודה, לאימון בחדר הכושר או לכל מקום אחר. הפילטרים האלו דואגים שנשתה מים מסוננים וטהורים, ללא כימיקלים ומזיקים נוספים. הפילטרים שנמכרים בחנויות מתמחות ועל ידי יבואנים וספקים אינם עולים הון תועפות ואפשר להשתמש בהם לאורך זמן.

בדיקת מקורות המים שלכם:

בכל מקום בארץ ישנן חברות שאחראיות על אספקת המים לבתים, הן לרוב הוקמו על ידי הרשויות המקומיות או זכו במכרז. חשוב לבדוק מאיפה מגיע המים לברז בבית, מה הוא עובר בדרך ואיך אפשר לוודא שהמים נקיים – למשל על ידי התקנת המערכות השונות. ידע נותן לנו כוח ומחזק את ההבנה שצריך למצוא פתרונות לסינון המים.

יצירת קרח באמצעות מים מסוננים:

רבים מאיתנו משתמשים בקרח במהלך היום להכנת משקאות קרים. חשוב כמובן להבין שגם שימוש במים מהברז להקפאה ויצירה של קרח יכול להיות בעייתי. המים עדיין מכילים לכלוך ומזיקים שונים. הקפאת מים מסוננים במכונת הקרח שלכם היא עדיפה כמובן.

קוביות הקרח שבסופו של דבר נמסות והופכות לחלק מהמשקה שאנחנו שותים חייבות להיות איכותיות ובריאות. מים מסוננים שהוקפאו בפריזר או במכונת קרח הם התשובה לכך. אפשר להקפיא בלי דאגות מים מסוננים. ההקפאה תורמת בזכות עצמה להריגת חיידקים ולכן התוצאה היא מים נקיים, מסוננים וטהורים שטובים לבריאותינו.

בעידן שבו אנחנו לא יודעים מאיפה מגיעים המים ומה הם עוברים בצינורות בדרך אל הברז בבית, חשוב להיעזר באביזרים איכותיים לסינון המים ולבחור באופציה של מים מסוננים וטהורים.