אינסטלטורים מובחרים

אם נזקקתם לשירותי אינסטלטור בוודאי תברכו שמערכת היחסים עמו לא תהיה ארוכת טווח. אינסטלטור זהו בעל מקצוע שמשוועים אליו רק כאשר צצה תקלה במערכת האינסטלציה ותקוו שהתיקון שיבצע יהיה מספיק יסודי וטוב כך שלא תצטרכו לקרוא לו בקרוב שוב. אז אם אנחנו נזקקים לשירותי אינסטלטור, איך ואיפה למצוא אינסטלטורים מובחרים?

איך מוצאים אינסטלטור אמין ומקצועי?

מערכת האינסטלציה אמנם נראית פשוטה מאחר והיא כוללת רק צינורות הטמונים בקירות או ברצפה לאורך הבית ומטרתם להוביל מים ממקום למקום. אבל מערכת זו טומנת בחובה תקלות ובעיות לא מעטות אשר דורשות טיפול מהיר ואמין. לדוגמה: סתימת ביוב מסובכת, פיצוץ בצנרת, רטיבות, דליפת מים ועוד. מכאן שעל אף הדחיפות בתיקון בעיית האינסטלציה שנוצרה, מומלץ לבחון את האינסטלטור שבחרתם ואת ניסיונו המקצועי, או המלצות אם יש לכם מכרים מאזורכם שיכולים להמליץ על אינסטלטור אמין ומקצועי. גם אם בכוונתכם להחליף את הברזים בבית או הכיורים, ניאגרה, אמבטיות ועוד, מומלץ כי תיעזרו בשירותי אינסטלטור כדי שיקפיד על הרכבה נכונה ואיטום ובידוד טוב שיחזיק לאורך זמן.

האם לכל אינסטלטור יש תחום התמחות ?

כמו בכל מערכת מורכבת, גם מערכות אינסטלציה דורשות התמחות וניסיון מקצועי בתחומים שונים. לדוגמה: אינסטלטור המתמחה בתיקון מערכת האינסטלציה הביתית, כגון סתימות ונזילות, לא יוכל לשמש גם כאינסטלטור לצרכי שאיבת ביוב ובורות שומן. לשאיבות ביוב נדרשת הסמכה מיוחדת. כמו בכל מקצוע גם אינסטלטורים עוברים השתלמויות מקצועיות ומתעדכנים בחידושים וציוד מתקדם המאפשר לעבודתם  להתייעל. לדוגמה: אינסטלטור שהגיע במטרה לאתר סתימה סמויה מן העין יעשה שימוש במכשיר טרמי לאיתור נזילות דרך הקיר. כיום לא ממהרים לפרק ארחים וקירות כדי לעלות על מקור הנזילה, אלא משתמשים בציוד המאפשר אבחון יותר מדויק של הבעיה וטיפול ממוקד. לא אחת , אנו נתקלים בבעיית אינסטלציה המטופלת על ידי אינסטלטור, אבל דורשת טיפול נוסף לאחר מספר חודשים או שבועות. זה אומר שהטיפול או האבחון של הבעיה לא היה יסודי.

אם נזקקתם לשירותי אינסטלציה, וודאו כי אתם שוכרים לעבודה אינסטלטור מובחר. האינסטלטורים יכולים להיות מאוד מועילים בתיקון בעיית האינסטלציה, אך יחד עם זאת, קיימים נותני שירות שמודעים לכך שתזדקקו להם רק בקרות תקלה נוספת אם בכלל ולכן ירשו לעצמם לנהוג בחוסר יושרה או יתרשלו בשירותם.