כיצד לבחור מערכת לטיהור מים לברזים בבית?

ידוע כי המים בישראל קשים ומלאים באבנית, לכלוכים וזיהומים שונים. לכן רוב הישראלים רוכשים מערכות טיהור מים לבית – כמו בר מים עם מסנני פחם פעיל או בטכנולוגיית אוסמוזה הפוכה, מתקני מים אותם ניתן להציב על השיש במטבח או מערכות טיהור אותן יש להתקין על הברז הראשי בכניסה לבית ועוד. עם זאת, יש פתרונות מתקדמים נוספים שכדאי להכיר, כמו מערכת לטיהור מים אותה ניתן להתקין מתחת לכיור המטבח, מערכות איכותיות לטיהור וסינון המים על הצינור שמוביל למכונת הכביסה כדי למנוע הצטברות אבנית על גוף החימום וכיוצא בזה.

מאפייני המערכת ויעילותה

כאשר מעוניינים לבחור במערכת לטיהור מים לבית יש לפנות לחברה מקצועית המתמחה בנושא. יש מגוון פתרונות ושלל סוגי מערכות לטיהור המים על מנת לקבל מים צלולים ואיכותיים, לכן חשוב לקבל ייעוץ מקצועי ולבחור בפתרון המתאים ביותר למאפיינים ולצרכים הייחודיים שלכם. כדאי לציין כי יש מערכות טיהור מים עם ברזים ייעודיים בעוד מערכות מים אחרות מתחברות לתשתית הקיימת ולכן אין צורך בקידוחים והתקנת ברז ייעודי. כמו כן, ניתן להתקין מערכת טיהור מים הכוללת לרוב מספר מסננים על הברז הראשי, מערכת זו מבטיחה לכם מים נקיים ואיכותיים בכל הבית, וכדאי לציין כי המערכת כוללת סנן מיקרוני לסילוק לכלוכים כמו חול, סנן פחם פעיל או ממברנה לסילוק יעיל של אבנית, כלור וזיהומים שונים, לרבות רעלנים וחומרים אורגניים, ובדגמים מסוימים יש גם נורת UV המטפלת ביעילות גבוהה בחיידקים מסוכנים הנמצאים במים.

בנוסף, ניתן להתקין מתחת לכיור במטבח ובכל מקום אחר מערכת טיהור מים יעילה ואיכותית וכך דיירי הבית נהנים ממים נקיים, טעימים, צלולים ובריאים בברז המטבח או בכיור הרחצה באמבטיה.

כדי לבחור מערכת לטיהור מים חשוב להבין מה היתרונות והחסרונות של כל מערכת, יש להשוות מחירים, חשוב לבדוק האם המערכת עומדת בכל התקנים הנדרשים, ורצוי לבדוק מראש כל כמה זמן יש להחליף סננים. ברוב המערכות לטיהור המים יש להחליף סננים אחת לחצי שנה, יש מערכות בהן תדירות ההחלפה נמוכה יותר.

ליהנות ממים צלולים ובריאים

כאמור, איכות המים הירודה בארץ מחייבת אותנו כצרכנים לרכוש מערכת טיהור מים יעילה המאפשרת לנו לפתוח ברזים בבית וליהנות ממים צלולים, נקיים, ללא אבנית ורעלים מסוכנים, ובעיקר מים טעמים ובריאים. מחקרים רבים הוכיחו את יעילות מערכות טיהור המים וככל שהמים בריאים יותר כך גם הילדים מרבים בשתיית מים ואינם צורכים משקאות מומתקים ועתירי סוכר וקלוריות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *