מסנן אבנית – למה הוא טוב?

מים נקיים ואיכותיים הם דרישה בסיסית שיש לכל אחד ואחת מאיתנו. בקיץ הישראלי הלוהט והמתמשך אנחנו חייבים לצרוך לא מעט מים, ואין ספק שהם צריכים להיות נקיים ככל האפשר. אלא שאחת הבעיות הגדולות שאיתן אנחנו מתמודדים היא אבנית. היא פוגעת בהנאה שלנו מהמים הטהורים גם לאחר שנהנינו מהיתרונות הרבים של אוסמוזה הפוכה, שיטת הטיהור המתקדמת והטובה ביותר. אם זה לא מספיק, היא מסבה נזקים לא מבוטלים גם למכשירי החשמל השונים. אז איך נוכל להילחם באבנית, ואיך מסנן אבנית יפתור את הבעיה?

כך תיפטרו מהאבנית

סביר להניח שאין צורך להציג אותה, את האבנית שאנחנו מכירים היטב מתחתית הקומקום, זו שמוסיפה לקפה טעם לא מאוד מיוחד. אם בכל זאת המושג הזה חדש לכם כדאי שתכירו אותו: אבנית היא שכבה אפרפרה המופיעה לרוב בגופי חימום למים, במערכות שבהן זורמים מים חמים או, כמובן, בקומקום החשמלי. זוהי תוצאה טבעית שמתרחשת כאשר יונים מומסים במים ושוקעים. האבנית מסוגלת להסב נזק לא רק לקומקום אלא גם למתקני הטיהור, לצנרת, לדוד השמש ולמוצרי חשמל אחרים כמו מכונת הכביסה או מדיח הכלים. לעומת זאת, התקנת מסנן אבנית היא מהלך פשוט ויעיל שעוזר להתמודד עם הבעיה הזו. בהתאם לסוג המסנן שבו תבחרו תוכלו ליהנות ממים מסוננים במטבח, באמבטיה ובכל מקום אחר בבית. הוא גם פשוט לתפעול, נוח מאוד למשתמש והמסננים המתקדמים ביותר אף מסייעים לנו בחיסכון בצריכת האנרגיה.

המסנן שיבטיח לכם מים מסוננים ונקיים

מסנן אבנית הוא ללא ספק כלי מרכזי בתהליך סינון המים. כפי שהקומקום צובר אבנית לעיתים קרובות בשל השימוש התדיר בו, כך מצטברת האבנית גם במכשירים אחרים בבית, וכך נפגעת איכות המים שאתם צורכים. במקום להתמודד עם הבעיה הזו באופן חוזר ונשנה, ובמקום לעבוד קשה על ניקוי מוצרי החשמל שלכם, אתם יכולים לחסוך את הזמן עם מסנן אבנית. באופן כללי תמצאו שיש כמה סוגים שונים של מסנן, אם כי במרבית המקרים הטכנולוגיה עצמה די זהה. האבנים הקטנות במכשיר נועדו למנוע מהאבנית לשקוע מטה, ובאותה הזדמנות הן מונעות את הצטברותה. דרך אגב, המסנן הזה לא חשוב רק משום שהאבנית מוסיפה תיבול משונה ולא-נעים למים שלנו. זכרו שמסנן אבנית גם שומר על מוצרי החשמל השונים, שהאבנית מסבה להם נזק לא מבוטל ועשויה לפגוע באופן שבו הם פועלים ובתקינותם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *